Реальні історії: на вимогу працівниці до її трудової книжки роботодавець вніс необхідні записи

10 липня 2024

До інспектора звернулась працівниця Олена (імена змінено), яка просила роз’яснити чи правомірно фізична особа-підприємець не вносить записи про прийом та звільнення з роботи в трудову книжку, при тому що Олена зверталась з таким проханням?

Жінка розповіла, що працювала кухарем в кафе у фізичної особи-підприємця в 2023 році, а потім в 2024 році. Після звільнення звернулась до служби зайнятості, де їй сказали, що треба підтвердження трудової діяльності і один з періодів роботи у цього роботодавця вказаний не вірно. Олена звернулась до підприємця, щоб та внесла виправлення до трудової і зробила запис про прийняття та звільнення, на що остання сказала, що зараз це не обов’язково. Але Олена хоче щоб всі записи про трудову діяльність були винесені.

Інспектор задля допомоги працівнику ініціював телефонну розмову з роботодавцем та, дотримуючись принципів конфіденційності, в онлайн режимі надав окремі роз’яснення трудового законодавства, серед яких повідомив про порядок ведення трудових книжок працівників і зазначив, що роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. Після чого трудова книжка повертається працівнику. Також роз’яснив порядок дій разі виявлення неправильних и неточних записів у трудовій.

Як стало відомо згодом, роботодавець прийняв до уваги розмову з інспектором, з’ясувавши для себе окремі положення трудового законодавства в частині порядку ведення трудових книжок працівників. Через деякий час інспектор дізнався від Олени, що неправильні записи в трудовій були виправлені і зроблені ті яких не вистачало, що полегшило в коротші строки отримати статус безробітної в службі зайнятості.