Роботодавцям Чернігова – про чинне трудове законодавство, взаємодію з органами влади і карантинні обмеження

19 листопада 2021

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю та аналітичного забезпечення Управління Держпраці у Чернігівській області Дмитро Козлов узяв участь у циклі семінарів для роботодавців Чернігова, проведення якого розпочато Чернігівським міським центром зайнятості в режимі Zoom-конференції.

Під час спілкування учасники опрацювали питання оптимізації механізмів взаємодії роботодавців з центром зайнятості і Управлінням Держпраці у Чернігівській області, обговорили актуальні зміни у чинному законодавстві про працю і зайнятість, проаналізували типові порушення трудового законодавства та шляхи їх запобігання.

Також роботодавців поінформували про перевірки дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, що проводитимуться на виконання доручення Прем’єр-міністра України. Посадовці зазначили, що під час заходів контролю особлива увага приділятиметься також відповідності оплати праці іноземних громадян встановленому законодавством розміру та сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, дотриманню їхніх прав і соціальних гарантій.

Крім того, учасникам надавалися роз’яснення стосовно прав та обов’язків працівників і роботодавців під час пандемії СOVID-19 у контексті запровадження обов’язкової вакцинації для певних категорій працівників.