Роботодавцям і працівникам – про інспекційну кампанію Держпраці

08 липня 2021

Інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області в телеефірі ТОВ ТРК «ТІМ» міста Прилуки розповіли про інспекційну кампанію, яка проводиться в Україні з 01 липня 2021 року на виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік Державною службою України з питань праці у взаємодії з органами Державної податкової служби.

Посадовці зазначили, що інспекційні відвідування стосуватимуться тих суб’єктів господарювання, які мають ризики використання незадекларованої праці, і у яких відсутня позитивна динаміка оформлення трудових відносин після проведених інформаційних заходів. Вони розповіли, що спільно з органами ДПС буде визначений перелік відповідних суб’єктів господарювання, під час інспекційної кампанії забезпечуватиметься динамічний взаємообмін інформацією ДПС і Держпраці з питань поліпшення ситуації з тіньовою зайнятістю в області.

Також, до співпраці залучаються органи місцевого самоврядування в частині посилення інформаційної роботи серед роботодавців стосовно неприпустимості використання незадекларованої праці.

Фахівці Держпраці наголосили, що об’єднання зусиль Держпраці та ДПС дозволить оперативно виявити та забезпечити інспектування роботодавців, що мають найвищий ризик використання незадекларованої праці, а також сприятиме зростанню кількості офіційно працевлаштованих осіб.