Триває інформаційна робота стосовно безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском

18 січня 2023

Державні інспектори Управління продовжують цикл інформаційних заходів – семінарів-нарад, інструкторсько-методичних занять, технічних консультацій – для працівників суб’єктів господарювання Чернігівської області щодо безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, зокрема, кисневих балонів, а також безпечного проведення робіт з підвищеної небезпекою,  пов’язаних з їх експлуатацією.

У ході спілкування з учасниками заходів роз’яснюється, що під час експлуатації посудин, які працюють під тиском, необхідно неухильно дотримуватися відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки з метою запобіганню виникнення нещасних випадків, аварійних ситуацій чи аварій. Окрема увага приділяється питанню безпечної експлуатації та обслуговування компресорних установок.

Також звертається увага на додержання вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17.04.2019 № 337 у зв’язку з підвищенням рівня прихованих нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, на фоні військових подій в Україні.

Одночасно роз’яснюються вимоги Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІV, який визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ і організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.