У Чернігові провели онлайн-марафон для операторів котелень

30 вересня 2022

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області перед початком опалювального сезону провели одноденний онлайн-марафон для операторів котелень за темою: “Організація і безпечна експлуатація водогрійних і парових котлів”.

Учасники марафону опрацювали вимоги безпеки, на які необхідно звернути увагу перед початком роботи, а саме: одягти передбачений нормами спецодяг; перевірити наявність первинних засобів пожежогасіння; ознайомитися із записами у змінному журналі і перевірити справність котлів, що обслуговуються, устаткування, а також справність аварійного освітлення, телефонного зв’язку (звукової сигналізації) для виклику в екстрених випадках представників адміністрації і зв’язку котельні з місцями споживання пари. Було зауважено, що прийом і здача зміни оформлюються у змінному журналі за підписами відповідальних по зміні осіб. Записи в журналі щодня перевіряє особа, відповідальна за безпечну експлуатацію котлів. Не дозволяється приймати і здавати чергування під час ліквідації аварії в котельні.

Також розглянули роботи, які необхідно здійснити перед розпалюванням котла. Зазначили, що необхідно завжди перевіряти: справність топки і газоходів; запірних і регулюючих пристроїв; справність контрольно-вимірювальних приладів, живильних пристроїв, вентиляторів, а також наявність природньої тяги; справність устаткування для спалювання газоподібного палива; рівень води у котлі, герметичність фланців, запірної арматури, люків; відсутність заглушок на продувних, спускних і живильних паропроводах, мазутопроводах, газопроводах, а також до і після запобіжного клапана; відсутність у топці і газоходах сторонніх предметів.

Котли і котельне устаткування повинні утримуватися у справному стані. Забороняється захаращувати приміщення котельні, зберігати в ньому які-небудь матеріали чи предмети. Проходи в котельному приміщенні і виходи з нього повинні бути завжди вільні.

У котельні забороняється перебування особи, що не має відношення до експлуатації котлів і устаткування котельні. У необхідних випадках сторонні можуть допускатися в котельню тільки з дозволу адміністрації і у супроводі її представника.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.