У Прилуках говорили про безпеку систем газопостачання під час виробничих процесів

02 квітня 2024

На одному з промислових підприємств Прилуцького району, яке займається сушінням та зберіганням зерна, спеціалісти відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели технічну консультацію для посадових осіб та працівників.

Розглянули питання безпечної експлуатації систем газопостачання природним газом зерносушарок відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15). Учасникам довели інформацію про види технічного обслуговування газопроводів та газовикористовуючого обладнання, періодичність, з якою проводяться дані роботи. Також обговорили вимоги з охорони праці до працівників, які допускаються до експлуатації газовикористовуючого обладнання зерносушарок. Розглянули основні права та обов’язки осіб відповідальних за безпечну експлуатацію газового господарства підприємства.

На прикладі обладнання відпрацювали можливі аварійні ситуації, які можуть виникнути під час експлуатації систем газопостачання, та дії обслуговуючого персоналу згідно з ПЛАС. Керівному складу підприємства надали роз’яснення особливостей оформлення документів дозвільного характеру, а також стосовно організації та проведення періодичних медичних оглядів, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року, визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду та проходження працівниками позачергового медичного огляду.