Проведено інформаційний захід з питань законодавства про працю в закладі організації харчування

02 квітня 2024

Головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів інформаційне відвідування одного з підприємців Чернігівщини, який надає послуги з організації харчування.

У ході заходу працівникам підприємства представник Управління розповів про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та примусової праці, як її розпізнати та уникнути. Акцентував увагу на питаннях легальної зайнятості та повідомлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення податкової служби. Укладаючи трудовий договір працівник набуває можливості на реалізацію своїх трудових прав та державних соціальних гарантій зокрема: права на своєчасну оплату праці на рівні не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, право на відпочинок на здорові і безпечні умови праці, на вирішення колективних трудових спорів,  на об’єднання в професійні спілки, на участь в управління підприємством на забезпечення, соціального, пенсійного, медичного забезпечення.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/