Увага! Крижані бурульки!

24 лютого 2021

Управління Держпраці у Чернігівській області попереджає та нагадує, що нестійкі погодні умови – потепління вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву – сприяють активному утворенню бурульок на козирках, дахах будівель, покрівлях споруд та великих деревах, створюючи безпосередню небезпеку для здоров’я та життя людей.

Танучи, бурульки можуть ламатися та падати, це є небезпечно для пішоходів. Причому, чим більша вага бурульки і чим вища будівля, з якої вона може впасти, тим більша вірогідність і серйозність травми. Падіння снігу, льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті.

Для того, щоб та уникнути травмування крижаними бурульками, слід дотримуватись основних правил безпеки, а саме:

– встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;

– по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку;

– не заходити за межі встановлених огорож, а за їхньої відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;

– рятувальним службам різного підпорядкування попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз’яснювальну роботу серед працівників підприємств.

Управління Держпраці у Чернігівській області закликає громадян бути максимально обережними та уважними під час перебування на вулиці. Пам’ятайте, що особиста безпека залежить, у першу чергу, саме від людини!