На Чернігівщині під час засідання Громадської ради обговорили питання безпеки

27 квітня 2021

У рамках заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році, в Управлінні Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівної та металургійної галузей.

З огляду на протиепідемічні карантинні обмеження, захід проводився в онлайн режимі на базі комунікаційної платформи ZOOM.

До роботи долучилися посадові особи Управління, представники підприємств міста Чернігова: ТОВ «Промсервіс», ТОВ «Пет Технолоджис Україна», ПАТ «Чернігів Вторчормет», ТОВ «ЛВП Сталь», ТОВ «Стілкрос», ТОВ «Метал ком», ПрАТ «Чернігівський механічний завод», ТОВ «ТАН», ТОВ «ЧЕЗАРА ДЕТАЛЬ», ТОВ «ДП «Завод Рапід».

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області проінформували членів Громадської ради про стан виробничого травматизму на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області у І кварталі 2021 року.

Членам Громадської ради була доведена інформація щодо створення безпечних умов праці та збереження здоров’я працівників в умовах проведення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, використання дистанційної форми праці та (або) гнучкого режиму робочого часу, запровадження режиму роботи на умовах скороченого та неповного робочого часу, максимального сприяння реалізації права працівників на отримання, за їх заявами, оплачуваних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати, що надають працівникам в обов’язковому порядку, та відпусток без збереження заробітної плати, якi надаються за згодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

Крім того, у рамках порядку денного засідання, учасники розглянули основні вимоги НПАОП 0.00-1.73-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями в частині експлуатації та утримання у безпечному технічному стані верстатного обладнання, інструментів та пристроїв; основних вимог до захисних і запобіжних пристроїв», вимоги НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», опрацювали порядок оформлення робіт за нарядом, розпорядженням або за затвердженим переліком робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації тощо.

Окрему увагу приділили питанню дотримання суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів з охорони праці в частині організації безпечного виконання газополум’яних робіт з урахуванням розділу V «Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями» (НПАОП 0.00-1.71-13), питанням транспортування, зберігання і обслуговування балонів ЗВГ та вимогам до експлуатації систем газопостачання підприємств, які використовують природній газ для технологічних потреб у відповідності до «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15).

Наприкінці зустрічі учасники засідання заслухали голову Громадської ради щодо проведення у 2021 році на підприємстві заходів з нагоди Дня охорони праці в України у 2021 році, а також ухвалили рішення щодо проведення конкурсу на кращу дільницю і краще робоче місце з питань охорони праці.