Тривають превентивні заходи на підприємствах сільськогосподарської галузі Чернігівщини

27 квітня 2021

У рамках відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств агропромислової галузі Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці під час проведення весняно-польових робіт.

Під час зустрічей з колективами сільгосппідприємств посадовці доводять учасникам особливості проведення профілактичних заходів з питань охорони праці щодо покращення стану охорони праці на підприємстві, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, попередження виробничого травматизму під час виконання весняно-польових робіт.

Аграріям надається інформація про стан виробничого травматизму на підприємствах агропромислової галузі Чернігівської області, наводиться статистика нещасних випадків, аналізуються причини й наслідки типових порушень вимог охорони праці під час виконання сільськогосподарських робіт.

Учасникам заходів доводяться вимоги охорони праці у сільськогосподарському виробництві, при роботі з інструментами та пристроями. Окрема увага звертається на проведення інструктажів, ведення журналів, порядок проведення навчання як посадовим особам, так і працюючим на роботах з підвищеною небезпекою, порядок допуску працівників до виконання цих видів робіт.

Фахівці Управління наголошують на неухильному дотриманні вимог охорони праці і промислової безпеки під час сільськогосподарських робіт, на забезпеченні надійної та безпечної експлуатації машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, на посиленні контролю за безпечним виконанням робіт працівниками, особливо в тих структурних підрозділах, де проводяться травмонебезпечні роботи.