На порядку денному – безпека праці під час весняно-польових робіт

25 лютого 2021

Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області розпочато роботу з надання консультативної допомоги колективам підприємств агропромислової галузі Чернігівщини стосовно дотримання вимог діючого законодавства про охорону праці під час підготовки до весняно-польових робіт.

Зокрема, для керівників та працівників сільськогосподарських підприємств ПСП «Червоний маяк», ВСК імені Горького, ПСП «Злагода» та інших було проведено семінар-нараду за темою «Безпека праці під час підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт».

Посадовці Управління проінформували присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах агропромислової галузі Чернігівської області, навели статистику нещасних випадків, проаналізували причини й наслідки типових порушень вимог охорони праці під час виконання сільськогосподарських робіт.

У рамках програми семінару-наради учасникам були доведені вимоги Закону України «Про охорону праці», чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю.

Також були опрацьовані питання безпечного виконання робіт під час підготовки сільгосптехніки до весняно-польових робіт, виконання робіт з підвищеною небезпекою, у тому числі, у зимовий період, функціонування служби охорони праці сільськогосподарських підприємств.

Окрему увагу аграріїв державні інспектори звернули на необхідність дотримання карантинних протиепідемічних заходів на підприємствах та надали необхідні рекомендації.

Підсумовуючи зустріч, фахівці Управління вкотре наголосили на неухильному додержанні вимог охорони праці і промислової безпеки під час здійснення виробничих процесів, на забезпеченні надійної та безпечної експлуатації машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, своєчасному проведенню відповідного навчання та інструктажів з охорони праці.