Працівникам сфери ЖКГ – про безпечну експлуатацію систем газопостачання

14 березня 2023

На одному з підприємств ЖКГ Ніжинського району, яке займається постачанням тепла, спеціалісти відділу з питань безпеки праці провели семінар-нараду з посадовими особами відповідних служб.

Під час семінару учасники розглянули питання безпечної експлуатації систем газопостачання природним газом котелень відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00-1.76-15. До відома присутніх доведено інформацію про види технічного обслуговування газопроводів та газовикористовуючого обладнання, а також періодичність, з якою проводяться дані роботи. Детально обговорили вимоги охорони праці при проведенні газонебезпечних робіт, до яких відноситься ремонт, технічне обслуговування та наладка газовикористовуючого обладнання та газопроводів.

Також опрацювали перелік можливих аварійних ситуацій, які можуть виникнути під час експлуатації систем газопостачання та дії обслуговуючого персоналу згідно ПЛАС. Роз’яснили керівництву підприємства особливості оформлення документів дозвільного характеру (дозволи, декларації) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до чинного законодавства.

Також під час даного заходу розглянуто вимоги «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання що працює під тиском» (НПАОП 0.00-1.81-18), яких необхідно дотримуватись під час зберігання, експлуатації та транспортування балонів із зрідженими та стисненими газами.

Особливу увагу учасників посадовці звернули на запобігання нещасних випадків та боротьбу з прихованими нещасними випадками на підприємстві, на неприпустимість випадків прихованого травматизму.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.